خاص ایران ماشین انتقام در ماشین پلیس پایتخت

خاص: ایران ماشین انتقام در ماشین پلیس پایتخت اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی بعضی اصولگرایان مدعی علم غیب هستند / غرویان

آیت الله محسن غرویان گفت: ظاهرا بعضی اصولگرایان مدعی علم غیب هستند آنها طوری می گویند ما از ابتدا می دانستیم آمریکا از برجام بیرون می رود که گویی از سالها قبل م

بعضی اصولگرایان مدعی علم غیب هستند / غرویان

غرویان: بعضی اصولگرایان مدعی علم غیب هستند

عبارات مهم : ایران

آیت الله محسن غرویان گفت: ظاهرا بعضی اصولگرایان مدعی علم غیب هستند آنها طوری می گویند ما از ابتدا می دانستیم آمریکا از برجام بیرون می رود که گویی از سالها قبل می دانستند فردی به نام ترامپ در انتخابات پیروز می شود و این مواضع غیرمنطقی را اتخاذ می کند.

این استاد حوزه و دانشگاه با تحلیل مواضع اصولگرایان نسبت به خروج آمریکا از برجام در گفت وگو با گروه تحلیل ، تفسیر و پژوهش های خبری گفت: آنها موضع واحدی ندارند، گرفتار افراط و تفریطند. بعضی اصولگرایان از سالها پیش نسبت به روحانی، دولت، وزارت امور خارجه، برجام و از این قبیل موضعی افراطی داشته و دارند. حال نیز که آمریکا با خروج از برجام بهانه خیلی خوبی را در اختیار آنان قرار داده آن را فرصتی جهت شدت دادن هجمه های خود به دولت می دانند.

او تصریح کرد: آنها طوری می گویند ما از ابتدا می دانستیم آمریکا از برجام بیرون می رود که انگار علم غیب داشته اند و از سالها قبل پیروزی شخصی به نام ترامپ در انتخابات و برهم زدن برجام به وسیله او را آینده نگری کرده بودند ولی کسی به حرفهایشان گوش نداده است! این عده رویه ارزش بر بی انصافی نسبت به دولت روحانی بوده و هست. البته دیگر صحبتهایشان خریدار چندی ندارد و صدایشان جهت گوش ها عادی شده است است.

بعضی اصولگرایان مدعی علم غیب هستند / غرویان

نویسنده بیش از 40 اثر در حوزه اندیشه اسلامی ادامه داد: ولی رویه گروه دیگر اصولگرا که اهل اعتدال هستند در قبال بدعهدی آمریکا واقع بینانه و توام با انصاف هست. این طیف همان فرمایش مقام معظم رهبری را سرمشق کار خود قرار داده اند. یعنی اینکه ما برجام را نقض نکنیم و آنرا نگهداریم ولی توام با حزم و احتیاط. یعنی با اروپاییان راجع به آن مذاکره و آنرا تا جایی که منافع ما را رعایت کند حفظ کنیم.

غرویان با اشاره به دستاوردهای برجام گفت: واقعیت این است که معاهده بین کشور عزیزمان ایران و1+5 اثرات مثبت فراوانی داشت و بسیاری از قطعنامه ها و معاهدات بین المللی را که در جهت مضیقه قرار دادن کشور بود را برطرف کرد. الان آمریکا از برجام خارج شده است خوب ، بشود! این معاهده بین کشور عزیزمان ایران و 6 کشور بود و 5 عضو دیگر بر ادامه آن اصرار دارند و عدد پنج هم زیاد از یک است.

آیت الله محسن غرویان گفت: ظاهرا بعضی اصولگرایان مدعی علم غیب هستند آنها طوری می گویند ما از ابتدا می دانستیم آمریکا از برجام بیرون می رود که گویی از سالها قبل م

او اظهار داشت: به قول علمای دین ‘ المیسور لایترک بالمعسور’ یعنی آنچه که میسر و ممکن است را به خاطر چیزی که ناممکن و دارای عسر و زحمت است رها مکن. بعد آیا ما باید از برجام به امید توافقی دیگر خارج شویم؟!

استاد فلسفه اسلامی حوزه علمیه قم تاکید کرد: از سویی اصل برجام با موافقت مقام معظم رهبری و تایید مجلس تصویب شد. بنابراین مخالفت کردن با برجام که به وسیله افراطیون صورت می گیرد ستیز با معاهداتی است که نظام با شرط حفظ خطوط قرمز کشور عزیزمان ایران با آن موافق بوده است.

او ادامه داد: در مجموع این سنخ از اصولگرایان مواضع حکیمانه ای ندارند. جهت نمونه طرح پرسش از رییس جمهور را مطرح می کنند و یک دفعه 50 نفرشان امضای خود را بعد می گیرند! در حالی که همه مطلعین می دانند که در شرایط کنونی برخورد این گونه با رییس جمهور به مصلحت نظام و مردم نیست. آیا که کشور عزیزمان ایران اکنون نیاز به برخاستن صدای واحدی از خود دارد.

بعضی اصولگرایان مدعی علم غیب هستند / غرویان

غرویان اضافه کرد: صهیونیست ها دنبال ایجاد چند دستگی در جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران هستند و به تازگی یکی از آنها گفته است که ما باید درون ایرانیان اختلاف بیندازیم تا بتوانیم موفق شویم! آنها تلاش دارند وحدت ما را بر هم زنند تا به نیات پلید خود برسند. در این اوضاع چه توجیهی دارد که اصولگرایان افراطی با رسانه ها و تریبون هایشان این خواسته صهیونیست ها را عملی کنند؟! باید همه از روحانی و دیپلماتهای خود در عرصه داخلی و بین المللی پشتیبانی کنیم تا دسیسه ها خنثی شود.

واژه های کلیدی: ایران | آمریکا | ایرانی | ایرانیان | اصولگرایان | دولت روحانی | دستاوردهای برجام | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz